Početna 5 Čišćenje poslovnih prostora 5 Higijeničari u žaru večite igre: čišćenje kladionica, slot-klubova i kazina
0
(0)

Čišćenje kladionica, kao deo redovnog održavanja ovih objekata, podrazumevano je ako se želi obezbediti najbolji užitak igračima koji se u velikom broju smenjuju. I drugi prostori za organizaciju igara na sreću (kazina, slot-klubovi, hipodromske sale za klađenje uživo i dr.) zahtevaju isti higijenski tretman.

Kako čišćenje kladionica uvrstiti u tesan raspored igara i veliki broj igrača?

Bez problema! Naravno, pod uslovom da angažujete pravu ekipu higijeničara. Uvek živa i dinamična atmosfera, koja traje svakodnevno od jutra do mraka, može se učiniti kao prepreka – kada očistiti sve prostorije u kladionici?

Na ovo pitanje imamo spreman odgovor: ako su čistači dovoljno spretni i okretni, vaši klijenti ih neće ni primetiti prilikom dnevnog čišćenja. Oni su diskretni, brzi i efikasni, pa za njima ostaje samo čist i mirišljav trag.

Ipak, kada je potrebno obaviti generalno čišćenje, mašinski oprati itisone i presvlake na stolicama i foteljama, onda se radno vreme higijeničara i higijeničarki menja. Oni postaju noćni radnici i u periodu mirovanja kladionice ili kazina temeljno čiste sve površine kojima treba malo više vremena za sušenje.

Na taj se način poremećaji u radu kladionice / kazina minimizuju i omogućava se kontinuirano uživanje u igrama na sreću.

Pročitajte još i: Mašinskim poliranjem do blještavog sjaja pločica u javnim prostorima >>

Formiranje dobre čekliste i rasporeda – Dobitna kombinacija za vrhunsku higijenu

Po sagledavanju svih objektivnih potreba konkretne kladionice ili kazina, pristupa se izradi odgovarajućeg plana i detaljnog rasporeda čišćenja u toku dana, odnosno noći. Čeklista može obuhvatati sve površine u ekspoziturama na teritoriji Republike Srbije, ali i u upravnim zgradama. Na njoj se obično nalaze sledeći elementi:

  • tvrdi podovi (laminat, tarket, pločice i dr. materijali);
  • meke podne obloge (itisoni, tepisi, staze);
  • stolovi (ugostiteljski i kancelarijski);
  • stolice (tvrdi delovi, tapacirung);
  • uplatni pultovi;
  • kafe barovi / restorani (sa svim pripadajućim odeljcima i elementima);
  • foajei i mesta za opuštanje;
  • toaleti;
  • radne stanice zaposlenih;
  • kontrolne sobe;
  • kancelarije;
  • hodnici u upravnim zgradama;
  • pregradni paneli od alubonda;
  • unutrašnje staklene površine;
  • izlozi (bez oštećenja reklamne plastične folije);
  • rukohvati na vratima;
  • slot-automati (tač-skrinovi i taster-paneli, sredstvima bezbednim za elektronsku opremu);
  • stolovi za rulet i poker uživo (čoja, obod stola, ruletski točak i dr.);
  • čipovi i karte;
  • video-monitori (za praćenje igara i rezultata).

Ako vam se po sagledavanju ove liste učinilo da je čišćenje kladionica i kazina veliki zadatak koji ima nebrojeno izazova, u pravu ste. Ogroman je broj ljudi koji na dnevnom nivou ulaze / izlaze i površina koje za njima treba očistiti i dezinfikovati.

čišćenje kladionica invekta 2

Foto: Unsplash, Miikka Luotio

Brojne taktilne površi su žarišta bakterija i virusa, pa se u ovim objektima zahteva pažljiv i temeljan pristup čišćenju i sanitaciji. Bez podrobnog praćenja liste zadataka i revnosti u njihovom izvršavanju, održavanje higijene jednostavno neće biti na potrebnom nivou.

Pročitajte još i: Lakši monitoring higijene biznis-objekata pomoću softvera >>

Održavanje HVAC sistema

Neraskidivi deo čišćenja kladionica je redovno održavanje HVAC-sistema, tj. sistema grejanja, ventilacije i hlađenja. Kvalitet vazduha je od primarne važnosti kada je reč o objektima koji se većinom drže zatvoreni i kroz koje svakodnevno fluktuira masa ljudi.

Prečišćivači vazduha prosto nisu dovoljni da obezbede optimalne zdravstvene uslove ako se zanemare filteri i naslage prljavštine i prašine u cevima za protok vazduha.

Može se biti siguran u jedno: ako je higijena prostora koji služi za zabavu, opuštanje i igru nezadovoljavajuća, učestaliće se oboljenja ne samo zaposlenih, nego i igrača. A, ovi potonji će u nekom trenutku sigurno odlučiti da posete neku drugu, konkurentsku kladionicu.
Pročitajte još i: Šta je HVAC sistem i zašto je bitno da uvek radi kao sat? >>

Čišćenje kladionica: sveukupan higijenski tretman za pravi džekpot!

Da bi se kladionica ili drugi objekat sa velikim prometom smatrao zdravstveno bezbednim, trebalo bi bar triput nedeljno sprovoditi tri faze higijenskog održavanja:

  • čišćenje;
  • sanitaciju;
  • dezinfekciju.

Pod čišćenjem se podrazumeva uklanjanje organskog otpada i vidne prljavštine. Potom, da bi bakterije sa površina bile eliminisane, potrebna je sanitacija naročitim hemijskim sredstvima. Za dezinfekciju, odnosno uništavanje virusa, koriste se profesionalni dezinficijensi neškodljivi po ljude.

čišćenje kladionica invekta 4

Foto: Freepik

Bez čega nijedan toalet u kladionici ne može?

U završnici svake sesije čišćenja, higijeničari proveravaju da li u dispenzerima ima dovoljno paprinih ubrusa / toalet-papira i tečnog sapuna / dezinfekcionih sredstva. To je higijenski repromaterijal bez kojeg nijedna nusprostorija ne sme nikada ostati i koji ne sme biti zaboravljen.

Vlažne ruke su leglo patogena i kao takve ih lakše i brže prenose. Zato bi mudar savet bio da se makar toaleti u kladionicama čiste svakodnevno i da se papirna konfekcija i sapuni uvek imaju na zalihama.

Dakle, efikasne usluge održavanja kladionica i kazina ne obuhvataju samo negu enterijera / eksterijera, već i brigu o ličnoj higijeni svih prisutnih: zaposlenih i posetilaca. Dosledna čistoća, briga o ljudima i prijatno iskustvo boravka su ključni za izgradnju trajnog odnosa.
Pročitajte još i: Izvanredno čiste ruke uz profesionalne dozatore za sapun i dezinficijense >>

Invekta uvek prati tempo vaše kladionice ili kazina

Užurbanost i fluktuacija, tako tipični za objekte namenjenim igrama na sreću, nameće i službama za čišćenje kladionica podjednako brz tempo – korak se mora pratiti.

čišćenje kladionica invekta 3

Foto: Pexels, Darya Sannikova

Invektin tim profesionalnih higijeničara mašinista i higijeničarki je opremljen tako da zadovolji jedinstvene zahteve objekata industrije zabave i omogući njihovo bolje funkcionisanje. Bez oštećenja mašina i nepotrebne uzurpacije posetilaca.

Prilagođen program održavanja higijene možete dobiti ukoliko kontaktirate sa nama putem telefona (+381 64 70 595 39) ili mejla (office@invekta.rs).

Pročitajte još i: Šta je sindrom bolesnih zgrada i da li je prisutan kod vaših zaposlenih? >>

 

POSLEDNJE SA BLOGA

INSTAGRAM

FEJSBUK

Ako vam se svideo sadržaj članka, podelite ga s kolegama i prijateljima.

Koliko je ovaj sadržaj koristan za vas?

Kliknite na zvezdicu da biste ocenili.

Koliko je ovaj sadržaj koristan za vas?

Kliknite na zvezdicu da biste ocenili!

Prosečna ocena 0 / 5. Broj glasova: 0

Nema glasova do sada! Budite prvi koji će oceniti ovu objavu.

Žao nam je što vam ova objava nije bila korisna!

Poboljšajmo ovu objavu!

Recite nam kako možemo da poboljšamo ovu objavu?

Ocena čitalaca

(Ocena je izneta na osnovu unosa)

0 Komentara

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ko radi, taj i – prlja!

A, mi smo svuda gde se radi.
Naši klijenti to potvrđuju.